Aké sú výhody a nevýhody

Aké sú výhody a nevýhody

Aj vy si spájate čínske produkty s nekvalitou? V našich končinách je to rozšírený názor. Napriek tomu výrobky z Číny vo veľkom nakupujeme. A čo je hlavné, vzorec Čína = nízka kvalita už dávno neplatí.

 

Rovnaké je to aj na trhu s nákladnými pneumatikami. Stačí si vybrať spoľahlivých výrobcov a pochybnosti o kvalite vás nemusia trápiť. Aké výhody vám prinesú čínske nákladné pneumatiky?

 

Rozhoduje pomer kvality a ceny

 

Záujem o čínske nákladné pneumatiky stále rastie. Jedným z hlavných dôvodov ich popularity je šetrenie nákladov. Nižšie ceny oproti prémiovým značkám patria ku konkurenčným výhodám. V tomto prípade lacnejšie neznamená menej kvalitné. Aspoň nie výrazne.

 

Pravidelní používatelia čínskych nákladných pneumatík sú spokojní s ich jazdnými vlastnosťami. Dokonca aj reklamácie sú na úrovni prémiových výrobcov. Keď pneumatiky splnia požiadavky vodičov, nemajú dôvod nakupovať drahšie. A nezáleží na tom, z ktorej krajiny produkty pochádzajú.

 

Skúsenosti vodičov potvrdzujú, že používanie čínskych pneumatík je bezproblémové. A preto víťazia v pomere kvality a ceny. Celoročné čínske nákladné pneumatiky stoja od 100 do 300 eur. Prémiové značky začínajú na sume 400 eur, pričom ani nie sú celoročné.

 

Veľa možností efektívneho využitia

 

Medzi najznámejšie a najkvalitnejšie čínske nákladné pneumatiky patria aj tieto značky:

 

  • Boto,
  • Nama,
  • Amberstone,
  • Annaite,
  • Ilink

 

Kde sa najlepšie uplatnia? Niektoré modely sú univerzálne a môžete ich použiť na všetkých pozíciách: prednej vodiacej náprave, zadnej hnacej náprave a návese. Iné sedia len na vybraných pozíciách.

 

S čínskymi pneumatikami môžete jazdiť po diaľniciach a kvalitných vozovkách, ale sú vhodné aj na regionálnu prepravu a cesty nižšej triedy. Niektoré sa hodia aj do náročnejších podmienok. Sú spoľahlivé na skalnatom a blatistom povrchu, v lomoch a na stavbách.

 

Ďalšie výhody týchto nákladných pneumatík pocítite podľa toho, na čo najviac kladiete dôraz. Jazdíte často v daždivom počasí a chcete pneumatiky s protišmykovým dizajnom? Hľadajte tie, ktoré majú pri parametri záber za mokra označenie A alebo B.

 

Alebo chcete šetriť prevádzkové náklady a zaujíma vás množstvo ušetreného paliva? Takisto sú pre vás vhodné čínske pneumatiky s označením A alebo B, ale tentoraz pri parametri valivý odpor.

 

Aké máte skúsenosti s čínskymi nákladnými pneumatikami? Dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

 

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *